Reklaam, mis tekitab viimastel nädalatel kõvasti furoori – Brad Pitt reklaamib parfüümi Chanel No.5. Mustvalge pilt, tõsine või pigem dramaatiline meeleolu. Vaikus, mis tõmbab tähelepanu keset mürarohket reklaamipausi. Ei mingit tilulilu, mis seda halli tõsidust ilustaks ja pehmendaks. Ja monoloog, mida Pitt esitab kui armastuskirja lugemist.

“It’s not a journey. Every journey ends, but we go on. The world turns, and we turn with it. Plans disappear, dreams take over. But wherever I go, there you are, my luck, my fate, my fortune. Chanel No.5, inevitable.”

Chanel No.5 ei pea vist küll kellelegi tutvustama – see on ajatu klassika, parfüümimaailma number üks. Juba ligi sada aastat tagasi vallutas see lõhn naiste südamed tänu oma revolutsioonilisele lähenemisele. Nimelt, Coco Chaneli idee oli luua parfüüm, mis lõhnab nagu Naine, mitte nagu lillebukett. See mõjus fenomenaalselt. Oma ülima naiselikkuse tõttu on ka seda parfüümi esindama valitud ainult naised: näiteks kaunid näitlejannad Audrey Tautou, Nicole Kidman ja Catherine Deneuve. Tõenäoliselt kuulsaim parfüümi endorser oli aga Marilyn Monroe, kes ütles, et voodisse minnes ei kanna ta muud kui vaid paari piiska No.5-te.

Nüüd siis Brad Pitt. Mehelik, oma pikkade juuste ja vuntsidega isegi veidi metsik. See hääl ja need silmad  – mida ikka ja jälle rõhutatakse Pitti juures. Mees, keda on koguni kaks korda valitud People’i ajakirja lugejate poolt maailma seksikaimaks meheks. Mees, kel on kodus üks maailma ihaldatavamaid naisi – Angelina Jolie. Ja ometi ei ole see piisav, et panna nõudlik publik vaimustusest ahhetama. 

Tõsi, päris esimesed reaktsioonid uuele Chanel No.5 reklaamile ei olnud ainult negatiivsed. Pigem võib öelda, et üldsus kergitas kulme ja ei osanud seisukohta võtta. Mis see nüüd oli? Kas see oligi SEE kauaoodatud reklaam, mille eest Pittile väidetavalt 7 miljonit taala maksti? Ja kas ta reklaamis tõesti Chaneli, sedasama ikooni, salapärase naiselikkuse võrdkuju? Tähelepanu püüdis see reklaam kohe kindlasti, kuigi paljude jaoks suisa šokeerival viisil.

Peale vähest seedimist jõuti järeldusele, et tegemist on läbikukkumisega. See on naeruväärne! Halvim reklaam üldse! Hävitab Chanel No.5 brändi ja kuvandi ning kinnitab taas, et Brad Pitt ei oska näidelda. Ajalehed, ajakirjad, teleshowd ja blogid – kõikjalt vaatasid vastu reklaami üle naervad ja seda halvustavad kommentaarid.

Kampaania teine reklaam avaldati juba päev pärast esimest. See erineb eelmisest kui öö ja päev. Stereotüüpsed parfüümi reklaami elemendid – kaunid naised, õrn liuglemine helgel taustal ja romantiline linna tuledesära – jätavad palju naiselikuma mulje. Poole reklaami pealt ilmub aga taas mustvalge Brad Pitt oma dramaatilise monoloogiga. Kas see kombinatsioon on varasemast parem – on siin ju natuke üht ja natuke teist? Või on Pitti eelmine (shoki-)reklaam veel liiga värskelt meeles ja rikub mõlema reklaami üldmulje? Kuhu poole liigutavad need reklaamid Chanel No.5 brändi? Ja kas parfüümi tegelikule sihtrühmale – keskmise ja kõrgema sissetulekuga naistele vanuses 35-55 aastat – on sellest reklaamist üldse vahet?

Testisime seda kõike eesti daamide peal. Ma luban – tulemused on põnevad. 🙂 Lähemalt järgmises blogipostituses.

Trackbacks for this post

  1. Chanel No.5 reklaamitesti tulemused Eesti kontekstis | Brandicom

Leave a Reply