Suvi on üks äärmiselt vastuoluline aeg turunduse ja reklaaminduse jaoks. Ühest küljest ei suuda nelja aastaajaga kliimades enamik inimesi ära oodata, millal taas kord suvi saabub. Eriti juhul, kui Sa elad põhjapoolsetes maades, kus on üsna tavapärane kuus kuud järjest halba suusailma. Sa mitte ainult ei taha suve, vaid Sa VAJAD seda. Sa idealiseerid seda, unistad sellest ja lõpuks, kui temperatuur tõuseb üle 20 plusskraadi, on üsna võimatu istuda kontoris ja tööd teha.

Suvepiltide kasutamine reklaaminduses peaks seega kõigi mõtetesse tooma positiivsed mõtteid. (See on sama nagu kutsikate ja laste puhul, või mis?) Ja nimeta mulle üks bränd, mis ei tahaks, et neid seostataks millegagi, mis toob tarbijatele naeratuse näole!?

Siiski, teisest küljest, üritavad kõik tõelise suvega oma arvutite tagant põgeneda. Loodusesse, randa või lihtsalt tere ütlema vanaemale, kes elab mõnes teises Eesti otsas. See tähendab lauaarvutite sulgemist, mitte liikumist enam meie tavapärastel trajektooridel (kus me märkame välireklaame) ja telekate tolmukihiga kattuda laskmist. Ja hoolimata sellest, et kanname oma väikseid nutiseadmeid taskutes, ei ole me piisavalt motiveeritud, et pöörata praegu tähelepanu brändidele ja nende reklaamidele. On suvi, jätke meid rahule!

Turu-uuringute puhul võib õues oleva ilma ära arvata pelgalt vastamismäärade põhjal. Erinevalt teistest inimestest oleme meie rõõmsad, kui kuuleme, et viimaks ometi sajab päeva või kaks, mis rikub selle pilvitu ja kuuma suvepuhkuse 🙂 Sel juhul naaseb vähemalt keegi oma rutiini ja märkab neid pingutusi, mida turundajad on nende tähelepanu saavutamiseks teinud.

Olen siia kogunud mõned trükimeedia reklaamid, mis väljendavad positiivset suvetunnet. Kuigi praeguseks on küll vaid pool augustit järgi „ametlikust“ suveperioodist, siis loodan, et naudite nii seda järelejäänud suveaega kui neid suve täis reklaame!

Leave a Reply