Zoetis – Gift

See Ungarist pärit lühifilm ei jäta kedagi külmaks. See on nii võimas ja liigutav ning samas visuaalselt nauditav vaadata, et peale viimaste kaadrite nägemist on Sul silmis pisar ja tõenäoliselt ka vastupandamatu soov oma last või lemmiklooma kallistama minna.

 

 

Zoetis on Ungari firma, mis müüb loomadele mõeldud ravimeid. Oma kampaaniaga soovisid nad juhtida tähelepanu loomade hülgamise teemale ja sellele, et lemmiklooma võtmine (ükskõik, kas siis varjupaigast või kasvatajalt) on tohutu vastutus. Nagu filmi tegija Zsofia Zsemberi ise üles:

“Me tegime selle lühifilmi, et tõmmata tähelepanu hüljatud ja väärkoheldud loomadele meie planeedil. Ma tõesti arvan, et on oluline mõista, et misiganes juhtub loomaga, võib juhtuda ka lapsega. On teada-tuntud fakt, et see, kes väärkohtleb loomi, tõenäoliselt väärkohtleb ka inimolendeid. Seepärast me mõtlesime, et selline tugev sarnasus looma ja koera vahel on selles filmis oluline.”

 

Klient: Zoetis
Teostus: Deadlens Pictures

Acqua Vitasnella – The Perfect Woman

Itaalias levinuima mineraalvee bränd Acqua Vitasnella, Saatchi & Saatchi Italy ja UNIT9 tegid eksperimendi, kus kaasaegse tehnika abil loodi pluss-suuruses modellist reaalajas 3D projektsioon.

Kampaaniavideos palutakse 8 mehel ja 8 naisel muuta projektsiooni juures seda, mis võiks olla tema keha juures teisiti. Muutusi teostati spetsiaalse app’i abil, mis võimaldas koheselt näha ka tulemust. Seejärel sai modell pudeli Vitasnella vett, mis joomisel uhus projektsioonilt maha kõik eelnevalt tehtud parandused, jättes alles loomulikult ilusa ilma liigsete korrektuurideta naise keha.

Eksperiment avaldati naistepäeval juhtides tähelepanu faktile, et ideaalset naist ei ole olemas ning iga naine on ilus just sellisena nagu ta on.

Klient: Acqua Vitasnella
Agentuur: Saatchi & Saatchi, Milan, Italy

Dulux – Colorless Future

Usun, et Teiegi olete tähele pannud, kuidas filmides kujutatakse tulevikku tihti väga heledates toonides, emotsioonitu ja automatiseerununa? Kust tuleb see see värvivaese tuleviku kujutluspilt? Suurbritannias läbiviidud uuringust selgus, et enamus inimesi näeb minevikku värvilistes toonides, olevikku seostatakse kõige enam musta värviga ning tulevikku valge, halli või hõbedasega.

Umbes aasta tagasi tuli Dulux välja kampaaniaga Colour Prohibition,  millest ka meie oma postituses rääkisime (vaata siin). See oli esimene peatükk platformist „Change Your Story“. Nüüd on nad oma missiooniga maailma värvilisemaks muuta tagasi ning välja on tulnud teine peatükk –  Colourless Future.

Video jutustab loo tulevikust 30 aasta pärast, kus kõik on steriilne, korrastatud ja ennekõike valge. Kuigi selles utoopia linnas pole kuritegevust, viha ega saastet, pole seal ka emotsiooni. Loo keskmes on noormees, kelle igapäevatööks on linna valgeks värvimine ning tüdruk, kes kuulub mässulisse värvirühmitusse. Videos satub noormees mässuliste peidupaika, kus kogutakse värvilisi esemeid, kunsti ning Dulux värvipotte, mis ootavad oma aega, et värv maailma tagasi tuua.

Lisaks reklaamvideole on valminud mässuliste peidupaigast ka interaktiivne versioon , kus saab ruumis liikudes vajutada erinevatele esemetele ja seinadele, avades seejärel akna täiendava informatsiooniga konkreetse värvitooni kohta.

Sama kampaania raames võis hiljuti Londonis ringi liikumas näha ka pealaest jalatallani valgesse riietatud inimesi.
Eesmärk oli sama: et me märkaks värve enda ümber ja ei laseks neil oma elust välja voolata. Värvid ei mõjuta ainult meid ümbritsevat füüsilist keskkonda, vaid ka seda, kuidas me end selles keskkonnas tunneme ning Dulux on võtnud enda missiooniks inimeste ellu värv tagasi tuua.

NB. Lubatud on, et 2015 aasta jooksul kampaania jätkub ning sama paarike jõuab meieni veel teistegi Dulux filmide kaudu.


Pildid laenatud siit.

Klient: Dulux
Agentuur: BBH London

Durex – Connect

Durexi esindajad kutsusid enda juurde kokku kõikvõimalikud erinevad paarid, et näidata neile, kuidas nutitelefon võiks teha nende seksuaalelu lausa suurepäraseks.

Alguses toimus lühike intervjuu nutitelefonide kasutamise kohta. Iga paar tunnistas, et nad on suuremal või väiksemal määral nutitelefonist sõltuvuses. Facebook, Twitter, Pinterest, Instagram, Ebay.. “15 tundi päevas, nagu, üsna palju.” 🙂

Seejärel esitleti neile tõelist innovatsiooni tehnoloogia maailmas – “tehnoloogilist revolutsiooni magamistubade jaoks”. See äratas kõigis testijates huvi 😉

“See töötab kõigis seadmetes ja operatsioonisüsteemides ning on saadaval täiesti tasuta.”

 

 

Kampaania on mõeldud ühilduma 28. märtsil toimuva Maa Tunni (The Earth Hour) teemaga, mil üle maailma lülitavad inimesed oma kodudes ja töökohtadel tunniks ajaks välja kõik elektroonikaseadmed, et juhtida seeläbi tähelepanu maakera kliimamuutustele. Muide, juba praegu – peaaegu nädal enne Maa Tunni tähistamist – on seda Durexi reklaami vaadatud ligi 30 miljonit korda!

Ka eelmisel aastal kasutas Durex seda päeva oma kampaanias ära ja tõi vaatajateni sõnatu, ent ilusa muusika ja positiivsete emotsioonidega klipi “Turn Off To Turn On”:

 

 

Klient: Durex
Agentuur: Havas WW, London, UK

Reebok – Be More Human

Kujutle end olukorda, kus sa tuled reisilt, ühes käes raske kohver ja teisel käel väsinud laps. Jõuad koju ja ees ootab jalgsimatk viiendale korrusele. Päris kurnav, mis?

Sarnase olukorraga olid silmitsi Stockholmi elanikud, kui ühel päeval seisatati ühes metroojaamades kokku 39 eskalaatorit, kuna seoses toomisveaga oli juba üks vanem naisterahvas saanud ühel neist eskalaatoritest viga. Lifti pole, mis sa ikka teed, kui et hakkad astuma.

Või siiski?

Appi tõttab Reebok koostöös mõnede Stockholmi sportlastega. Aitavad eskalaatoritest üles noori, vanu, lapsi, sinu koera või kohvrit. Selline abi on ju igati teretulnud. Lisaks, kes siis ei tahaks et teda kätel kantaks?

Reebok nägi selles situatsioonis reaalset probleemi ja võimalikku lahendust ning tegi selle ära! Reklaam propageeib sportlikku eluviisi ja kindlasti julgustab meid ka igapäevaelus rohkem aitama neid, kes abi vajavad. Lisaks – järgmine kord, kui Reeboki logo kuskil näed, seostad seda juba vaadatud reklaami ning positiivsete emotsioonidega.

Klient: Reebok
Agentuur: The Viral Company

“Be more human” on ühtlasi praegune Reeboki globaalne kampaania. Samal teemal avaldasid nad käesoleva aasta Super Bowli perioodil sellise reklaami:

 

Seekordse postituse kirjutas Liina.

Budweiser – Lost Dog

See on reklaam, mis on peaaegu kõikide erinevate mõõdikute ja edetabelite järgi olnud selleaastane Super Bowli võitja! Juba varasemast tuttav armas labradorikutsikas ja tema sõber hobune, tõsine ameerika maamees, emotsionaalne muusika ja kaunid kaadrid.

Natuke igatsust, kurbust, hirmu ja õnnelikku lõpplahendust – kokku tuleb liigutav reklaam, mida tahaks kohe uuesti üle vaadata.

Klient: Budweiser
Agentuur: Anomaly

Muusika: “I’m Gonna Be (500 Miles)” Sleeping At Last