Kindlasti veel mäletate seda pisarat silmanurka toovat reklaami, mille Procter & Gamble tegi 2012.a Londoni olümpiamängudeks – seda, mis rääkis emadest, kes on märkamatult, ent kindlalt seisnud oma laste, tulevaste tippsportlaste selja taga. See klipp sai viraliks, kogudes üle 21 miljoni vaatamise.

Nüüd, Sotši olümpiamängudeks, on P&G loonud samale teemale järje: sama emotsionaalse tänuavalduse emadele nagu eelmine kordki. Reklaam alapealkirjaga “Pick Them Back Up” (aita nad taas püsti) näitab, kuidas kujuneb sportlase elu ta lapsepõlvest peale: kõndima õppides, treeningutel, kukkudes ja taas püsti tõustes. Selle kõige kõrval on aga kogu aeg ka emad – lohutajad ja toetajad, motiveerijad ja rõõmustajad.

P&G on üks Sotši olümpiamängude peasponsoreid Coca-Cola, McDonald’si, Visa jt kõrval ja üleüldse kõige suurem reklaamile kulutaja ettevõtete seas. Kuigi seekord oodatakse kampaaniast palju väiksemat mõju kui Londoni suveolümpia ajal (tookordne kampaania mõjutas P&G müüki 500 miljoni dollari ulatuses), sest taliolümpia on lihtsalt globaalselt vähem populaarne kui suvised olümpiamängud, siis pingutusi tehakse siiski. Näiteks saadab ettevõte kingituseks 1000 USD väärtuses Visa kinkekaardi kõigile 375 olümpiast osavõtja emadele, et nad saaksid reisida Sotši kaasa elama.

klient: Procter & Gamble
Agentuur: Wieden + Kennedy

Leave a Reply