Sotsiaalreklaami vaatama hakates me tihtipeale juba eeldame, et see on šokeeriv – oleneb vaid, kui palju ta meid ehmatab. Vastasel juhul mõjuks see lihtsalt näpuviibutusena teemal, mida me nagunii teame, näiteks, et purjus peaga ei tohi rooli istuda või et suitsetamine on kahjulik me tervisele.

Ometi aga päris ehmatavaid ja veriseid klippe me enamasti vabatahtlikult vaadata ei taha. Uus-Meremaa transpordiameti kampaania mõjub just piiripealsena: pilku ekraanilt ära keerama ei pea, ent olukorra tõsidus jõuab selgelt vaatajani.

Kampaania eesmärgiks on mõjutada nende kogenud juhtide mõtlemist, kes sõidavad muidu kindlalt, ent pisut ĂĽle lubatud piirkiiruse. Enda arvates nad ei ole ohtlikud, sest nende kiirus ei ole märkimisväärselt lubatust suurem ning nad tunnevad, et kontroll auto ĂĽle on nende käes. Samas ei arvesta nad, et liiklevad koos teistega ja olles ise head sõitjad, peaksid jätma “eksimisruumi” ka teiste juhtide eksimustele: kiirustades jääb kõigi reageerimisvõimalus aga liiga väikeseks.

Klient: New Zealand Transportation Agency
Agentuur: Clemenger BBDO, Uus-Meremaa

Leave a Reply