Värskelt on saabunud tulemused London International Awards’ilt (LIA) – kahtlemata ühelt reklaamimaailma aasta tippsündmuselt. See on läbi ajaloo esimene rahvusvaheline auhind, mis hindab kõiksugu meedia ja teostuse liike ning hindajateks on tõeliselt rahvusvaheline žürii (ca sada liiget!). Konkurss on saanud omaette ikooniks, sest nopib rohkem kui viieteist tuhande esitatud töö seast, kokku 77 riigist, välja need kõige paremad ja säravamad.

Aga nüüd siis seekordsed tulemused! Aasta auhinnad 2013 (“Of The Year Awards”):

Network of the Year: Ogilvy
Agency of the Year: McCann Melbourne, Melbourne
Design and Package Design Company: serviceplan, Munich
Radio and Audio: Eardrum Australia, Sydney
Music and Sound Design Company: Song Zu

Kolm Grand LIA-t ühele reklaamile

Välja anti ka seitse Grand LIA-t (muidu võimalik oleks anda kokku 14 tk). Kolm neist läksid Metro Trains – “Dumb Ways to Die”-le. Need olid:
* Non-Traditional Grand LIA;
* Digital Grand LIA;
* Integration Grand LIA.

Kohtunikud kommenteerisid selle reklaami edu (nii LIA-l kui igal muul festivalil, kus see reklaam on tänavu kõvasti laineid löönud):

“Tegu on ideega, mis tabas täielikult ettekujutust meie planeedist. /…/ See on töö, millest on meil kõigil õppida, inspiratsiooni võtta ja mis tõesti loob standardi tänapäevasele kommunikatsioonile. Ja see näitab, milline võim peitub tänapäeval muusikas.”

“See muutis meie tööstusharu (digitaalne meedia). See tuli välja, olles üheaegselt kütkestav jutustus, aga ka mäng, mis on täiesti erinev asi. Oskus kirjutada skripti, salvestada laulu ja animeerida videot on väga erinev hea mängu disainimisest, ja ometi nad tegid seda kõike sellisel tasemel, mis muutis tööstust.”

Teised Grand LIA-d

* TV/Cinema/Online Film: Southern Comfort “Whatever’s Comfortable – Beach”. Kohtunike kommentaar oli, et see on väga emotsionaalne, julge, hea loo jutustamine, lihtsa vormiga ja tekitab tunde, et sa tahad seda veel vaadata.

* TV/Cinema/Online Film – Production | Post-Production: ChildLine “It Follows Me Around”. Kohtunike sõnul oli see kaunilt tehtud tugev emotsionaalne töö.

* Design: serviceplan, Munich, Auchan “The Selfscan Report”. Kommentaariks oli, et kasutades mobiili kui tehnoloogiat, on see värske ja kaunis ja kontaktis tuhandete tarbijatega. Seega see on miski, mis on inimeste jaoks olemas pikka aega, mitte pole loodud ühekordseks projektiks.

* Radio: Memac Ogilvy & Mather, Dubai, “Sawa Mninjah – Rescue Radio”. See projekt on päästnud kümnete naiste elud ja on tähtis ja julge nii mitmeski mõttes.

Vaata teisi auhinnatud töid siit.

Leave a Reply