Juba päris esimestest hetkedest peale on Brandicom olnud täiesti “remote” projekt. Keegi meist ei ole istunud 9st 17ni kontoris, et Brandicomi välja mõelda või edasi arendada. Selle asemel oleme me valinud tegeleda Brandicomiga küll ühiselt (ülesandeid püstitades ja lahendades), ent igaüks just sel ajal ja selles kohas, kus talle kõige paremini sobib. 99% ajast ei ole terve me tiim olnud isegi mitte samas riigis! Ja kui aus olla, siis päriselt ühe katuse all kokku saanud me veel üldse ei olnudki 🙂

Juuni alguses tuli meil ühtäkki spontaanne mõte saada õige kokku, ühes ilusas kohas keset Euroopat, ning teha koos tööd ja samas nautida seda uut keskkonda. Suve hakul ei olnud pikka kahtlust, et see koht peaks olema kuskil, kus on soe ja päikseline. Ja edasi läks juba kiirelt:

[6/8/2014 10:33:17 AM] Helen Eikla: Ma vaatasingi eile, et Marseilles on üks lahe koht, kus võiks täitsa teha selle tööpuhkuse
[6/8/2014 10:33:27 AM] Mare Loos: jaa, Lõuna-Prantsusmaa kõlab nagu super hästi!

Housetrip.com kaudu leidsime Marseille kesklinnas avara 16. korrusel asuva korteri, mille akendest lubati panoraamvaadet linnale ja merele. Siis kiirelt lennupiletid ning nädal juuli teises pooles oligi lukku pandud ajaloo esimese Brandicom Team Meet-Up´i jaoks. Juhhuu! (Pole vist vaja mainida, et kõik pooleliolevad tööd hakkasid kohe palju hoogsamalt minema!)

View1

Kui me siis ühel hetkel sealsamas 16. korrusel kohal olime ja kohvrid esikunurka maha panime, sai mõni tiimiliige teist alles esmakordselt näha. Kuigi Skype-i kaudu olime töötanud koos juba pikka aega, kõiksugu väiksemaid ja suuremaid projekte koos lahendanud ning selle käigus igasugu maailma asjadest rääkida jõudnud, siis alles nüüd saime üksteisest terviklikuma pildi.

Teine üllatus, mis järgnes, oli seoses me tööharjumustega. Remote töötajad on ikka remote töötajad, ka peale ühisele pinnale kokku ajamist! Pärast esimest sotsialiseerumist ja tööülesannete kättesaamist avastasime ühtäkki, et koos töötamise asemel on igaüks kadunud kuhugi “oma nurka”, omaette “oma asja” ajama. Kes pani toaukse kinni ja lubas “tulla tagasi paari tunni pärast, kui tööjupp on valmis”, kes kolis oma läpakaga köögilaua taha uhkesse üksindusse, kel olid aga lihtsalt klapid peas.. “Hei, kuulge, me pidime ju KOOS töötama?!” 🙂

Järgmisel päeval oli juba asi pisut paranenud:

view2

Üldiselt oli meie eesmärk midagi konkreetset üheskoos valmis teha. See õnnestus täiesti – Brandicomi mudel on nüüd rikkam läbimõeldud ja tõestatud emotsioonide kaardistamise külje poolest.

Siis teine ülesanne oli, et igaüks teeb ennast vaimustaval teemal teistele ettekande. See oli selline enese kokku võtmise koht, leida üks äge teema ja otsustada, et just nüüd on käes hetk, kui ma olen valmis nakatama selle vaimustusega ka teised. Ühest küljest eeldab see enesedistsipliini ja pühendumist, teisest küljest vastutuse võtmist. Juba ainuüksi selle pärast peaks sellest saama Brandicomi Meet-Up´ide traditsioon.

Aga et asi liiga lihtne poleks, siis mõtlesime jooksvalt omale väikeseid väljakutseid ise juurde. Näiteks leppisime kokku, et nädala lõpuks oskame me kõik prantsuse keeles restoranis toitu/jooki tellida. Mitte keegi meist ei osanud eelnevalt prantsuse keelt, nii et see tundus alguses nii utoopilise ülesandena (kogu see hääldus, mis kirjapildist erineb!). Nädala lõpuks aga: check! Ja mis rahulolu sellest uuest oskusest tuli 😉

Väiksemaid eneseületusi tegime spontaanselt veel. Näiteks otsus, et (isegi korraliku Lõuna-Prantsusmaa kesksuve kuumusega ja peale mitmetunnist linnaskäimist) peaksime 16.korrusele minema ikkagi jala ja soovitavalt mitmeliitriseid veepudeleid tassides. Või et MUIDUGI me läheme tundmatus majadevahelises sadamakohas suhteliselt jahedasse vette ujuma, sest kohalikud ju nii teevad. Või siis mitmetunnine mägedes ronimine ootuses, et teekonna lõpus me kogeme midagi suurepärast (mis osutus tõeks):

view3

view4

Tegelikult oligi see nädal üks oma mugavuspiiride laiendamise test, mis sai tasutud paljude selliste elamustega, mida mujalt jällegi ei leia. Need lõhnad, maitsed ja ilu, mille tekitasid suussulavad mandlicroissantid ja koogid, juustud, singid, makroonid, krepid, vein.. Ning teiselt poolt uued teadmised ja nende teadmiste jagamise kogemused. Kas ma juba mainisin, et ühe õhtu inspireeriv peaesineja oli meil Seth Godin?

Mulle tundub üha enam, et selle meet-up´i võtab kokku üks mõttetera, mille leidsime Marseilles ühe pea peal seisva hirve kuju kõrvalt:

Remember, remember your first journey… It often starts when you bend over and have a look between your legs, with your head upside down. You then realize that this so familiar world has been completely reinvented through this acrobatic posture. It has become suprising, disconcerting, exciting… A true journey! (Luc Dubost, “Gast Away”)

Leave a Reply