Super Bowl 2015 hooaeg on alanud. Jälgime ja anname ülevaate ka sel aastal parimatest ja huvitavamatest reklaamidest, mis selleks aasta suursündmuseks on loodud.

Esimesed reklaamid on juba avaldatud. Paraku on nende seas ka üks täielik läbikukkumine: selleks on GoDaddy klipp ühe armsa kutsika koduteest, mis tekitas palju kära nii kuldse retriiveri omanike kui koeraarmastajate seas üle maailma.

Reklaam näitab õnnetut paarikuust kutsikat, kes kukub välja sõitva veoauto kastist ja peab seejärel ise (läbi raskuste) leidma tagasitee oma peremeeste juurde. Kui ta lõpuks koju on jõudnud, võtab teda vastu ta perenaine sõnadega, et “kui tore, et sa tagasi oled, ma just müüsin su Interneti kaudu maha!”. Järgmisena näidatakse kullerit, kes asubki teele – kaubikus pappkasti sees seesama kutsikas..

Reklaam tahab näidata, kui lihtne on GoDaddy-ga omale veebileht püsti panna ja Interneti kaudu äri tegema hakata. Teisest küljest on see ilmselt katse matkida eelmise aasta üht parimat Super Bowli klippi – Budweiseri liigutavat lugu labrador retriiveri kutsika ja hobuse sõprusest.

Reaalsuses aga läks teisiti, välja tuli reklaam, mis justkui propageeriks “kutsikavabrikuid” – loomade “juurdetootmist” vaid raha nimel ja neid samas halvasti koheldes. Loomaarmastajad üle maailma tõstsid nii suurt kisa, et see jõudis GoDaddy-ni, nende CEO vabandas Twitteri kaudu ja reklaami lubati Super Bowlil eetrisse mitte lasta.

Skeptikud kahtlevad, kas see polnud aga mitte suurepärane ettekavatsetud lavastus, et rohkem kõlapinda saada. Lisaks avalik firma tegevjuhi vabandus, mis muudab brändi enda kuvandit siiramaks ja avatumaks?

Igal juhul tõmbas see reklaam omale palju negatiivset tähelepanu ning peaks olema hoiatavaks näiteks teistelegi, kes ilma asja korralikult läbi mõtlemata proovivad laste ja kutsikate näitamisega kiiresti populaarseks saada.

Klient: GoDaddy
Agentuur: Barton F. Graf 9000

Leave a Reply