Usun, et Teiegi olete tähele pannud, kuidas filmides kujutatakse tulevikku tihti väga heledates toonides, emotsioonitu ja automatiseerununa? Kust tuleb see see värvivaese tuleviku kujutluspilt? Suurbritannias läbiviidud uuringust selgus, et enamus inimesi näeb minevikku värvilistes toonides, olevikku seostatakse kõige enam musta värviga ning tulevikku valge, halli või hõbedasega.

Umbes aasta tagasi tuli Dulux välja kampaaniaga Colour Prohibition,  millest ka meie oma postituses rääkisime (vaata siin). See oli esimene peatükk platformist „Change Your Story“. Nüüd on nad oma missiooniga maailma värvilisemaks muuta tagasi ning välja on tulnud teine peatükk –  Colourless Future.

Video jutustab loo tulevikust 30 aasta pärast, kus kõik on steriilne, korrastatud ja ennekõike valge. Kuigi selles utoopia linnas pole kuritegevust, viha ega saastet, pole seal ka emotsiooni. Loo keskmes on noormees, kelle igapäevatööks on linna valgeks värvimine ning tüdruk, kes kuulub mässulisse värvirühmitusse. Videos satub noormees mässuliste peidupaika, kus kogutakse värvilisi esemeid, kunsti ning Dulux värvipotte, mis ootavad oma aega, et värv maailma tagasi tuua.

Lisaks reklaamvideole on valminud mässuliste peidupaigast ka interaktiivne versioon , kus saab ruumis liikudes vajutada erinevatele esemetele ja seinadele, avades seejärel akna täiendava informatsiooniga konkreetse värvitooni kohta.

Sama kampaania raames võis hiljuti Londonis ringi liikumas näha ka pealaest jalatallani valgesse riietatud inimesi.
Eesmärk oli sama: et me märkaks värve enda ümber ja ei laseks neil oma elust välja voolata. Värvid ei mõjuta ainult meid ümbritsevat füüsilist keskkonda, vaid ka seda, kuidas me end selles keskkonnas tunneme ning Dulux on võtnud enda missiooniks inimeste ellu värv tagasi tuua.

NB. Lubatud on, et 2015 aasta jooksul kampaania jätkub ning sama paarike jõuab meieni veel teistegi Dulux filmide kaudu.


Pildid laenatud siit.

Klient: Dulux
Agentuur: BBH London

Leave a Reply