Taas üks näide, kuidas teha nalja oma konkurendi üle.

Seekord on sihtmärgiks Cadillac, kes tuli viimaste olümpiamängude ajal välja sellise reklaamiga, mis ülistas taevani American Dreami – kõvasti töötamist ja lahedate asjade omamist. (Vastandades seda ühtlasi “teistele riikidele”, kus sellist ilusat elu ei pakuta).

“Other countries, they work. They stroll home. They stop by the cafe. They take August off. Off. Why aren’t you like that? Why aren’t we like that? Because we’re crazy-driven, hard-working believers, that’s why.”

Klient: Cadillac
Agentuur: Rogue

Paljud vaatajad leidsid, et see mõjub liiga ülbelt ja egoistlikult ühe tuntud brändi reklaami kohta. Seda kasutas ära konkurent Ford, et parodeerida Cadillaci ja panna autohuvilised nende üle muigama. Klipi staariks on Detroit Dirt-i (komposteerimisega tegeleva ettevõtte) asutaja – keegi, kes asub võimalikult kaugel Neal McDonough-i luksuslikust ja soliidsest tegelaskujust Cadillaci klipis.

Ford ise muidugi lükkab konkurendi üle naermise tagasi ja kinnitab, et selle reklaamiga soovisid nad lihtsalt näidata, kui tublit tööd nende kogukonnas tehakse.

Agentuur: Team Detroit

Leave a Reply