Siit tuleb lühike kirjeldus sellest, millisena näevad eestimaalased 2013.a parimateks tunnistatud reklaame. NB! Et reklaamklippi näha, kliki brändinimel.

KALEV 3_kalev

Kõige rohkem meelt lahutav ja kõige õnnelikum klipp üldse! Sarnaselt teistega aktiivne ja ergas meeleolu. Mõjus sarnaselt RSA klipile siira ja hoolivana, eristudes sellega teistest testitud reklaamidest. Muretu, lõõgastunud, aga samas mitte uimane. Ühtlasi testitud reklaamidest kõige ihaldusväärsem ja positiivsem. Kõige soojemat tunnet tekitav. Nutikas.

RSA5_RSA

Märksa vähem meelelahutuslik kui Kalev, ent siiski mõjus meelt lahutava ja väga aktiivsena. Olemuselt pigem sarnane sotsiaalreklaamidega: mõjus moraalsena nagu Sotsiaalministeeriumi ja Reformierakonna klipid, siira, hooliva, tänulikkustunnet tekitavana. Teisest küljest tekitas see vaatajais pingelist ja ärevat tunnet. Klipp oli vähem ahvatlev kui mõned teised (näiteks ihaldatavusel põhinevad) tooted nagu maiustused, alkohol ja kingad.

Väga humoorikas ja energiline. Unikaalne!

TELE27_tele2

Selle reklaami olemus oli samuti selgelt meelelahutuslik, aktiivne, humoorikas ja rõõmus. Nutikas. Ka muude näitajate (kvaliteet, eristuvus, meeldivus) lõikes oli sel tugev keskmine tulemus.

ABC KING
4_abcking

Selgelt meelelahutusliku olemusega. Mõjus üsna aktiivselt ja ihaldatavalt. Samas reklaamina tundus see vaatajaile palju vähem siiras kui kõik teised testitud klipid. Ühtlasi mõjus see teistest vähem positiivsena. Siiski peeti seda humoorikaks reklaamiks.

BAUHOF
10_bauhof

Bauhofi reklaam väärib esiletõstmist selle poolest, et ta mõjus nii enesekindlalt, ületades teisi lausa mitmekordselt. Samuti mõjus palju kvaliteetsemana kui ülejäänud. Informatiivne klipp. Veenvam kui teised.

REFORMIERAKOND
9_reform

Reformierakonna reklaam mõjus teistest palju lihtsamana. Nutikas ja humoorikas muidugi ka.

SOTSIAALMINISTEERIUM
8_stereotyyp

Sotsiaalministeeriumi reklaam tundus vaatajaile valikust kõige tähendusrikkam.

PARTNERKAART
2_partnerkaart

Partnerkaardi reklaam oli valikust kõige informatiivsem. Lisaks energiline ja humoorikas klipp.

FARMI
1_farmi

Farmi reklaam tekitas paljudest teistest positiivsema tunde brändi suhtes. Mõjus rahulikult ja muretult, kuigi teisest küljest ka selle võrra rohkem ükskõiksust tekitavalt. Mõõdukalt mänglev, aktiivne ja rõõmus, ühtlasi lihtne ja üsna positiivne teleklipp.

SAKU6_saku

Saku reklaam jäi humoorikuselt RSA-le, Tele2-le ja Kalevile pisut alla, ent mõjus siiski naljakalt. Küllalt unikaalne ja nutikas. Ahvatlevuselt samal tasemel ABC Kinga klipiga – edestades teisi ja jäädes alla Kalevi kommide atraktiivsusele. Oma sisu tõttu mõjus pisut vihaselt ja aktiivselt, ent siiski meelt lahutavalt. Koos RSA-ga oli aga Saku puhul tegu valikust kõige eristuvama klipiga!

Kas tundsid neis kokkuvõtetes ära enda peas tekkinud seosed ja emotsioonid?

Leave a Reply